Bottas: Ciężko ocenić układ sił po treningach

Fin przyznaje, że zmagał się z nadmiernym przegrzewaniem opon.
28.11.2010:18
Nataniel Piórkowski
210wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas uważa, iż ciężko ocenić układ sił po piątkowych treningach przed Grand Prix Bahrajnu.

Zespoły testowały wczoraj prototypowe ogumienie Pirelli na sezon 2021. Dodatkowo wieczorna sesja została przerwana czerwonymi flagami - jedną po kraksie Alexa Albona a drugą po wybiegnięciu na tor psa.

Mercedes zdominował FP1, jednak później duet kierowców stajni z Brackley został rozdzielony przez Maxa Verstappena z Red Bulla.

Trudno cokolwiek wnioskować po piątku - stwierdza Bottas. Wiele zespołów korzystało z różnych programów, mieliśmy do przetestowania opony Pirelli na sezon 2021 i tak dalej....

Myślę, że ani przez moment nie zdarzyło się, by którykolwiek z teamów realizował w tym samym czasie zbliżony program. Wygląda jednak na to, że Red Bull jest tu w wysokiej formie. Wyglądali naprawdę dobrze w drugim sektorze.

Bottas dodał, że w trakcie tego weekendu będzie musiał nieco zmienić swój styl jazdy, aby nie dopuścić do pojawienia się problemów z przegrzewaniem opon.

Kluczową kwestią jest temperatura opon. Przez kilka ostatnich wyścigów nie walczyliśmy z przegrzewaniem - raczej staraliśmy się doprowadzić je do pracy w optymalnym zakresie. Tutaj jest inaczej a to z kolei wymaga zupełnie innego stylu jazdy. Postaramy się zastosować informacje pozyskane podczas treningów przy okazji sobotnich zajęć.