Kwiat: Przejechałem najlepsze okrążenie kwalifikacyjne w tym sezonie

Rosjanin wyruszy do wyścigu z szóstego pola startowego.
05.12.2021:05
Nataniel Piórkowski
587wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniił Kwiat nie kryje zadowolenia z okrążenia, które zapewniło mu szóste miejsce na starcie niedzielnego wyścigu o Grand Prix Sakhiru.

Zawodnik AlphaTauri pokonał Daniela Ricciardo z Renault uzyskując czas lepszy o 0,051s. Dla Rosjanina szósta pozycja to jak dotąd najlepszy wynik osiągnięty w tym roku w sesjach kwalifikacyjnych.

Bardzo podobało się mi moje szybkie okrążenie, było spójne, naprawdę konkurencyjne. Czuję szczęście. Myślę, że było to moje najlepsze okrążenie kwalifikacyjne w tym sezonie. Bardzo czyste, bardzo dobre - powiedział Kwiat, który po zakończeniu kampanii może stracić wyścigowy fotel na rzecz Yukiego Tsunody.

Bardzo łatwo popełnić jeden drobny błąd, który wybije cię z rytmu, przez który stracisz trochę czasu na prostej. Wystarczy jedno złe wyjście z zakrętu....

Musisz jechać na tyle, na ile pozwala ci twój bolid i przyczepność. Próbujesz kontrolować na bieżąco zmieniające się warunki na torze, ale jednocześnie musisz dbać o to, aby przypadkiem nie przesadzić. W tym wszystkim trzeba jeszcze podejmować ryzyko, bo w końcu chcesz być szybszy od innych.

Ten wynik nie zmienia jednak w żaden sposób mojej opinii o tym, jak może wyglądać jutrzejszy wyścig. Spodziewam się, że ujrzymy wielką kolejkę bolidów jadących bardzo blisko siebie, ale jak już powiedział Sergio - wyprzedzanie będzie bardzo trudne. Na pewno jednak wszyscy będą próbowali. Tak czy owak powinna nas czekać dość interesująca rywalizacja.