Hamilton podpisał nowy kontrakt z Mercedesem

Brytyjczyk związał się z zespołem przynajmniej do końca 2021 roku.
08.02.2112:12
Szymkiewicz, Piórkowski
3883wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Mercedes oficjalnie potwierdził podpisanie nowego kontraktu z Lewisem Hamiltonem.

Dotychczasowa umowa Brytyjczyka wygasała z końcem 2020 roku, natomiast rozmowy w sprawie jej przedłużenia ruszyły dopiero w grudniu. Hamilton oraz Toto Wolff deklarowali, że w drodze po mistrzowskie tytuły nie zamierzają dekoncentrować się ustalaniem warunków dalszej współpracy.

Pomimo niepewności obie strony podkreślały, że w sezonie 2021 nie dojdzie do żadnych zmian i ekipa Mercedesa pozostanie w dotychczasowym składzie. W poniedziałek w południe informacja ta została wreszcie oficjalnie potwierdzona i Lewis Hamilton złożył podpis pod kontraktem, który zobowiąże go do startów dla niemieckiego producenta co najmniej do końca tegorocznej kampanii.

Zespół ujawnił, że znacząca część nowej umowy opiera się na wspólnym zaangażowaniu w działania mające na celu zwiększenie różnorodności oraz włączenia do sportów motorowych, które zostały zapoczątkowane w ubiegłym roku.

Teraz przyjmą one formę wspólnej fundacji charytatywnej, której misją będzie budowanie różnorodności i integracji w ich wszystkich formach.

Jestem podekscytowany tym, iż rozpoczynam dziewiąty sezon z moimi kolegami z Mercedesa - ogłosił Hamilton. Nasz zespół osiągnął wspólnie niesamowite sukcesy i nie możemy się już doczekać kolejnych, jednocześnie dążąc do ciągłych postępów - zarówno na torze, jak i poza nim.

Jestem równie zdeterminowany, aby kontynuować podróż, którą zaczęliśmy przed rokiem, mając na celu sprawienie, aby sporty motorowe stały się dla przyszłych pokoleń bardziej różnorodne. Jestem wdzięczny za to, że Mercedes okazuje olbrzymie wsparcie dla moich wezwań o dotyczących tej kwestii.

Z dumą mogę ogłosić, że w tym roku idziemy o krok dalej, tworząc fundację poświęconą różnorodności i włączeniu w sport. Inspiruje mnie wszystko to, co możemy wspólnie zbudować. Nie mogę się już doczekać, aby w marcu powrócić na tor.

Brytyjczyk jest częścią stajni z Brackley od sezonu 2013 i w tym czasie sięgnął po sześć mistrzowskich tytułów, wygrał 74 wyścigi, a także zdobył 72 pole position. Komunikat o nowym kontrakcie Hamiltona oznacza, że w przyszłym roku jako drugi kierowca w historii F1 stanie przed szansą zdobycia ósmego mistrzostwa świata.

Partnerem 36-latka pozostanie Valtteri Bottas, z którym przedłużono kontrakt już w sierpniu, krótko po starcie sezonu 2020.