Mazepin: Nie jestem dumny ze swojego zachowania

Rosjanin po raz pierwszy zabrał głos w sprawie filmu umieszczonego na Instagramie.
02.03.2108:58
Mateusz Szymkiewicz
854wyświetlenia


Nikita Mazepin przyznał, że nie jest dumny ze swojego zachowania, odnosząc się do opublikowanego filmu na Instagramie w końcówce 2020 roku.

Rosjanin mając już podpisany kontrakt na starty w Haasie zamieścił w internecie film, na którym maca piersi kobiety jadącej z nim samochodem. Zachowanie 22-latka wzbudziło wielkie kontrowersje i jego zespół zdecydował się wewnętrznie wyciągnąć konsekwencje, natomiast władze Formuły 1 opublikowały oświadczenie, w którym potępiły postawę kierowcy.

Przede wszystkim muszę podkreślić i jest to bardzo ważne, że moje zachowanie z grudnia było niewłaściwe - powiedział Nikita Mazepin w rozmowie z ESPN. Biorę za to pełną odpowiedzialność. To było edukacyjne doświadczenie i mogę powiedzieć z wielkim przekonaniem, że mam teraz o wiele większą wiedzę w tym zakresie, więc jest niewielki pozytyw z całej tej sytuacji. Całkowicie rozumiem odczucia innych, a ja popełniłem błąd w swoim zachowaniu. Nie jestem z tego dumny.

Rosjanin ma nadzieję, że swoją tegoroczną postawą na torze wyścigowym będzie w stanie zmienić reputację. Ludzie, którzy są wokół mnie od 21 lat wiedzą jaki jestem naprawdę. Trudno jest być kimś fałszywym, a mi daleko do tego. Na torze wyścigowym pozostanę sobą, tak jak to dotychczas było. Miałem swoje wzloty i upadki, ale to jest część życia.

Uważam, że powinny przede wszystkim przemawiać wyścigi. Wierzę, że jestem dobrym kierowcą wyścigowym, a przede wszystkim szybkim. Nie mogę doczekać się wyzwania, jakim jest pokazanie ludziom, że posiadam świetne umiejętności. Mam nadzieję, że zmieni to postrzeganie mojej osoby - zakończył Mazepin.