Wolff: Obawiam się jak Perez wykorzysta wiedzę o silniku Mercedesa

Austriak ujawnił też, że jest o krok od pozyskania Hulkenberga w roli trzeciego kierowcy.
04.03.2110:41
Mateusz Szymkiewicz
1538wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff obawia się, jak Sergio Perez wykorzysta wiedzę o silniku Mercedesa współpracując z zespołem fabrycznie wspieranym przez Hondę.

Meksykanin po ośmiu latach startów dla klienckich ekip niemieckiego producenta, w tym roku będzie reprezentował Red Bull Racing. Stajnia z Milton Keynes w poprzednim sezonie jako jedyna była w stanie podjąć walkę z kierowcami Mercedesa, natomiast w tegorocznych mistrzostwach celuje w tytuły w obu klasyfikacjach.

Mają bardzo podobne zasoby do naszych, a poza tym są ambitnym zespołem - powiedział Toto Wolff dla Sky Deutschland. W Maksie mają młodego kierowcę, który stara się iść śladami Lewisa Hamiltona. Teraz dołączył do nich Sergio Perez, więc mają zawodnika, który może zdobywać punkty do klasyfikacji konstruktorów.

Sergio przez wiele lat miał za swoimi plecami silnik Mercedesa, więc zna jego potencjał oraz różne tryby, na których można z niego korzystać. Z pewnością będzie miał swój wkład w rozwój Hondy. Zatrudnienie nowego kierowcy na tym etapie niewiele zmieni w ogólnych osiągach silnika oraz jego optymalizacji. Mimo to ma wiedzę jak działa pakiet Mercedesa i z punktu widzenia Hondy będzie to interesujące.

Wolff dodał, że wkrótce były partner Pereza z czasów Force India - Nico Hulkenberg, zostanie potwierdzony jako oficjalny trzeci kierowca Mercedesa. Pytanie nie brzmi kiedy zostanie podjęta decyzja, tylko kiedy dojdzie do ogłoszenia współpracy - zakończył Austriak.