Vettel: Stroll jest niedocenianym kierowcą wyścigowym

Kanadyjczyk zwraca uwagę, że w drugiej połowie sezonu 2020 zabrakło mu regularności.
04.03.2110:57
Mateusz Szymkiewicz
1020wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel uważa, że Lance Stroll jest zbyt niedocenianym kierowcą wyścigowym.

Kanadyjczyk jest jednym z najbardziej krytykowanych zawodników w stawce Formuły 1, mimo zdobycia w ciągu czterech lat startów trzech miejsc na podium oraz jednego pole position. Środowisko zwraca uwagę na dotkliwe porażki 22-latka z zespołowymi partnerami, a także na wsparcie finansowe ojca, jakim cieszy się przez całą karierę w sportach motorowych.

Nowy partner Strolla - Sebastian Vettel, uważa, że Kanadyjczyk jest o wiele lepszym kierowcą niż może się wydawać. Jest nieco niedoceniany. Generalnie w obecnych czasach ludzie są potępiani bardzo szybko. Zdążyłem już tego doświadczyć. Uważam jednak, że w zeszłym roku dokonał wielkich postępów. Ma potencjał, więc jeżeli będę mógł pomóc mu w tym, by poczuł się bardziej komfortowo, to zrobię to. Jeżeli pojawi się możliwość nauczenia czegoś nowego, to będę ostatnią osobą do ukrywania tego przed nim. To nie było moim podejściem i nigdy nie było moją filozofią - powiedział czterokrotny mistrz świata.

Stroll w rozmowie z La Presse przyznał, że w sezonie 2020 zabrakło mu głównie regularności w osiąganych wynikach. Osobiście chcę być w tym roku bardziej regularny. Zamierzam maksymalizować każdą okazję na zdobycie punktów. W poprzednim sezonie zaliczyłem dobry start, ale w drugiej połowie zmagań zabrakło mi stałego poziomu w zdobywaniu niezłych wyników.