Tost: Tsunoda podczas testów prezentował ekstremalną jazdę

Szef AlphaTauri odniósł się również do korzystania z DRS poza wyznaczoną strefą.
19.03.2110:37
Mateusz Szymkiewicz
1689wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef AlphaTauri - Franz Tost, przyznał, że osiągi Yukiego Tsunody podczas testów w Bahrajnie zrobiły nam nim duże wrażenie.

Japończyk jest tegorocznym debiutantem i w trakcie sesji na torze Sakhir popisał się drugim najlepszym czasem okrążenia, ustępując jedynie Maksowi Verstappenowi z Red Bulla. Najlepsze kółko 20-latka wywołało jednak wiele kontrowersji, ponieważ dostrzeżono, iż korzystał z DRS poza wyznaczoną strefą.

Yuki wciąż jest nowicjuszem. DRS zazwyczaj działa automatycznie, a on aktywował go za wcześnie podczas testów. W przyszłości nie będzie już tego robił - powiedział Franz Tost dla Sky Deutschland. W odniesieniu do reszty musimy pozostać ostrożni. Nie wiemy z jaką ilością paliwa jeździły pozostałe ekipy, ale fakt jest taki, że nasz samochód pracował jak należy.

Austriak pytany o dotychczasową postawę Tsunody, odpowiedział: Obaj nasi kierowcy są w dobrej formie, ale szczególnie przekonujący jest dla mnie Yuki. Oglądałem go na torze i kiedy dojeżdżał do pierwszego zakrętu, myślałem sobie: «Jezu, gdzie on znalazł siłę, by tak ekstremalnie hamować samochodem». Yuki jest twardy. Ten chłopak to prawdziwy potwór, a to dobry sygnał.

Na swoich szybkich okrążeniach wciąż miał zapas paliwa. Mogliśmy wykonać kolejnych dziesięć lub piętnaście kółek. Fakt jest jednak taki, że na czele znajduje się Mercedes z Red Bullem. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z ich planem, trudno nam będzie o zwycięstwo. Uważam jednak, że finisze w czołowej piątce powinny być w naszym zasięgu teraz, jak i później.

Zdaniem Helmuta Marko, Tsunoda mógł w zeszłym roku pokonać Micka Schumachera w walce o tytuł w Formule 2. Nie ogląda się wyścigów F2 w niemieckich okularach, w których nie widać co się dzieje dookoła. Yuki bez defektów mógł z łatwością wygrać mistrzostwa - dodał 77-latek w rozmowie z Auto Motor und Sport.