Minardi: Tsunoda jest lepszym kierowcą od Micka Schumachera

Były szef stajni z Faenzy jest pewien mocnych osiągów Japończyka w sezonie 2021.
22.03.2120:01
Maciej Wróbel
1191wyświetlenia
Embed from Getty Images

Były właściciel zespołu F1, Giancarlo Minardi uważa, że nie Mick Schumacher, a Yuki Tsunoda będzie najlepszym debiutantem zbliżającego się sezonu.

W 2021 roku Yuki Tsunoda zadebiutuje w Formule 1 jako kierowca AlphaTauri i jako pierwszy reprezentant Japonii od siedmiu lat. Eksperci zwracają uwagę na błyskawiczny rozwój kariery 20-latka, który ścigał się w Europie jedynie dwa lata, a jeszcze w 2018 roku rywalizował w Japońskiej Formule 4.

Pod wrażeniem postępów Tsunody jest Giancarlo Minardi, który w rozmowie z La Gazettą dello Sport bez wahania wskazuje go jako kierowcę, który będzie najlepszym debiutantem sezonu 2021. To będzie Tsunoda, bez żadnych wątpliwości - powiedział Włoch.

Oczywiście ma dużo lepszy samochód niż Mick Schumacher, ale po prostu uważam, że Tsunoda jest generalnie lepszym kierowcą. Widziałem go na Imoli za kierownicą dwuletniego bolidu i zachwycił mnie. Stał się naprawdę dobry.

Minardi zgodził się również z drem Helmutem Marko, który w ubiegłym tygodniu stwierdził, że Tsunoda mógłby pokonać Schumachera w walce o mistrzostwo Formuły 2, gdyby nie problemy techniczne. W Formule 2 Tsunoda zaczął w środku stawki, ale szybko stał się jednym z najlepszych.

Jego sekret tkwi również w japońskim stylu bycia. To są bardzo skromni ludzie, ale w przypadku Tsunody można zauważyć, że jest również niesamowicie zdeterminowany i superszybki - zakończył 73-latek.