Brawn: Tsunoda jest najlepszym debiutantem od lat

Dyrektor F1 do spraw sportowych jest pod wrażeniem jazdy Japończyka w GP Bahrajnu.
29.03.2119:11
Mateusz Szymkiewicz
2009wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor do spraw sportowych - Ross Brawn, uważa, że Yuki Tsunoda jest najlepszym debiutantem, jakiego Formuła 1 miała od wielu lat.

Japończyk, który reprezentuje barwy AlphaTauri, podczas pierwszego startu w Grand Prix Bahrajnu finiszował na dziewiątym miejscu premiowanym dwoma punktami. Szczególne poruszenie wywołał manewr 20-latka z ostatniego okrążenia, kiedy bardzo mocno opóźnił dohamowanie do pierwszego zakrętu i wyprzedził Lance'a Strolla, spychając go na dziesiątą lokatę.

Jestem pod wielkim wrażeniem Yukiego Tsunody - stwierdził Ross Brawn. W ten weekend poznałem go po raz pierwszy i jego charakter robi wrażenie. Jest dosyć zabawny, a jego język w samochodzie potrafi być ostry. W trakcie wyścigu pokazał kilka wspaniałych przebłysków, co jest zachęcające, jeżeli weźmiemy pod uwagę, iż był to jego pierwszy start w F1. To najlepszy debiutant, jakiego Formuła 1 miała od lat. Był oszałamiający w każdej innej serii. Decyzja o zaangażowaniu go była wspaniała ze strony Red Bulla.

Brytyjczyk ma nadzieję, że Tsunoda pójdzie śladami Takumy Sato oraz Kamui Kobayashiego, którzy prezentowali w Formule 1 spektakularne style jazdy. Wszyscy pamiętamy dni, kiedy Suzuka miała wypełnione trybuny przez pasjonatów z Japonii. Wydaje mi się, że może dojść do powtórki, co jest bardzo ekscytujące.