Prost: Ostrożnie podchodzimy do relacji Alonso oraz Ocona

Francuz przyznał, że dynamika zeszłorocznego pojedynku 24-latka z Ricciardo ulegała zmianie.
08.04.2111:18
Mateusz Szymkiewicz
1117wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alain Prost uważa, że Alpine musi zachować ostrożność w zarządzaniu relacjami między Fernando Alonso a Estebanem Oconem.

W ubiegłym roku partnerem Francuza był Daniel Ricciardo i jak przyznał 66-latek, na pewnym etapie sezonu dochodziło między kierowcami do psychologicznych gierek.

To normalne, że między dwoma kierowcami zaczyna dochodzić do rozgrywki. Zawsze ktoś wychodzi górą z takiego pojedynku. Jeżeli jeden zawodnik osiąga lepsze wyniki, a w kolejnym wyścigu zostaje pokonany przez partnera, wówczas sprawy układają się dobrze. Po prostu jest między nimi balans - powiedział Alain Prost w rozmowie z Le Figaro.

Czterokrotny mistrz świata dodał, że jeżeli powtórzy się sytuacja sprzed roku, w której jeden kierowca wyraźnie odstawał od partnera, wówczas Alpine będzie musiało zachować szczególną ostrożność. Jeżeli sprawy potoczą się tak jak z Oconem i Ricciardo, czyli jeden zawodnik będzie wyraźnie z przodu, nasza sytuacja stanie się nieco trudniejsza. Istotne jest, by kierowcy ze sobą współpracowali. Atmosfera wewnątrz zespołu jest ważna dla osiągów. Trzeba być ostrożnym, ponieważ problemy między zawodnikami zniszczą ekipę od środka - dodał Prost.