Perez: Mogłem zdobyć dzisiaj pole position

Meksykanin pokłada spore nadzieje w alternatywnej strategii na wyścig.
17.04.2118:02
Nataniel Piórkowski
1058wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez przypuszcza, że gdyby nie błąd w ostatnim zakręcie, byłby w stanie zobyć pole position do wyścigu o Grand Prix Emilii-Romanii.

Kierowca Red Bulla zakwalifikował się do niedzielnej rywalizacji z drugim wynikiem, tracąc trzy setne sekundy do Lewisa Hamiltona z Mercedesa.

Przede wszystkim chciałbym podziękować mojemu zespołowi - dobra robota. Wczoraj popełniłem błąd, musieli ciężko pracować, więc to dobrze że udało nam się wszystkiemu zaradzić. Najważniejsze jest to, że dokonujemy postępów.

W Q2 Perez skorzystał z miękkiej mieszanki. Dla porównania jego zespołowy kolega - Max Verstappen, ustanowił swój najlepszy czas okrążenia na pośrednich oponach.

Nigdy nie spodziewałem się, że osiągnę tutaj taki wynik. Patrząc na to, gdzie byliśmy wczoraj... Wiadomo, dokonywaliśmy postępów, ale drugie pole startowe... Prawdę mówiąc powonieniem był zdobyć dzisiaj pole position. Niestety w ostatnim zakręcie popełniłem błąd.

Wszystko układa się pozytywnie, ale musimy zagwarantować, że będziemy nadal iść w takim kierunku. Najważniejsza jest niedziela.

Perez uważa, że jeśli spadnie deszcz, w wyścigu może zdarzyć się dosłownie wszystko. Dodaje: Mamy inną strategię niż Lewis i Max, więc zapowiada się interesująca walka. Zobaczymy, co uda nam się zrobić. Najważniejsze będzie zdobycie punktów oraz nauka. To obecnie moje priorytety.