Viaplay przejmie prawa do transmisji F1 w Polsce od 2023 roku

Grupa NENT podpisała trzyletnią umowę z władzami serii Grand Prix.
06.05.2109:59
Nataniel Piórkowski
6225wyświetlenia


Eleven Sports straci prawa do transmitowania wyścigów Formuły 1 po sezonie 2022.

W czwartek NENT Group poinformował o podpisaniu umowy, na mocy której w latach 2023-2025 będzie przeprowadzał transmisję z treningów, kwalifikacji i wyścigów serii Grand Prix za pośrednictwem platformy Viaplay.

W oświadczeniu zaznaczono, że transmisje będą realizowane z polskim komentarzem. Dodatkowo, według wstępnych planów nadawcy, cztery wyścigi w sezonie mają być dostępne także dla osób, które nie posiadają subskrypcji.

Formuła 1 stanowi perfekcyjne uzupełnienie rozgrywek Bundesligi i UEFA, które Viaplay będzie transmitować w Polsce obok unikalnej oferty oryginalnych produkcji filmów i seriali - zaznaczył Anders Jensen, dyrektor generalny NENT Group.

Eleven Sports dysponuje prawami do transmisji Formuły 1 od 2016 roku.

Platforma Viaplay rozpocznie działalność w Polsce w sierpniu bieżącego roku. Koszt miesięcznej subskrypcji ma wynosić 34 zł.

Wcześniej NENT Group pozyskało prawa do transmitowania Formuły 1 na rynkach skandynawskich - Szwecji, Norwegii, Danii, Estonii, Litwie, Łotwie, Islandii i Finlandii. W tym ostatnim kraju umowa wejdzie w życie od nadchodzącego sezonu.