Correa wrócił do akademii młodych kierowców Saubera

Powracający po ciężkiej kontuzji Amerykanin ściga się obecnie w Formule 3.
19.06.2119:22
Maciej Wróbel
458wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sauber ogłosił powrót Juana Manuela Correi do swojej akademii młodych kierowców.

Powiązania Correi z juniorskim programem Saubera sięgają początku roku 2019, kiedy to urodzony w Ekwadorze zawodnik pełnił funkcję kierowcy rozwojowego stajni z Hinwil, a obowiązki te łączył ze startami w Formule 2. Kariera Amerykanina została jednak brutalnie przerwana przez tragiczny wypadek w Spa, w wyniku którego zginął Anthoine Hubert, a sam Correa w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Po długiej i żmudnej rehabilitacji Correa powrócił do ścigania w tym roku jako zawodnik zespołu ART Grand Prix, a teraz potwierdzony został jego powrót do akademii Saubera. Jego postęp w niższych seriach został zatrzymany przez straszliwą kontuzję w tamtym sezonie w Belgii, ale po niemal cudownym wyzdrowieniu Juan Manuel wrócił na tor i jest gotów do wznowienia swojej podróży z Sauber Academy po swojej stronie - czytamy w oświadczeniu Saubera.

21-latek nie ukrywa, że jest bardzo wdzięczny szwajcarskiemu zespołowi za otrzymaną szansę. To naprawdę wyjątkowe móc wrócić do Sauber Academy - powiedział Correa. To juniorski program zespołu, z którym pracowałem w 2019, kiedy to odbyłem swój pierwszy i jedyny test za kierownicą bolidu F1 i to świetne uczucie móc znowu z nimi pracować.

Jestem bardzo podekscytowany mogąc pokazać logo akademii na swoim samochodzie i kasku już od tego weekendu we Francji i nie mogę się doczekać, aby pomóc zespołowi w razie potrzeby - czy to w symulatorze czy gdziekolwiek indziej.

Jestem bardzo wdzięczny ART, Sébastienowi Philippe'owi i oczywiście Fredowi Vasseurowi za całe wsparcie, jakiego mi udzielił, a także wszystkim innym w Sauberze - od Beata Zehndera do tych wszystkich ludzi, którzy byli absolutnie wspaniali i tak bardzo pomocni od czasu mojego wypadku i podczas rehabilitacji. To zaszczyt móc wrócić do tego zespołu.

Juan Manuel zawsze wykazywał umiejętności i determinację, ale jego niezwykły powrót po kontuzji jest inspirującą historią, która jest dowodem na jego moc i silną wolę - powiedział dyrektor sportowy Saubera, Beat Zehnder. Nie czujemy nic poza czystym podziwem dla jego wytrwałości i cieszymy się, że możemy mu pomóc poprzez program Sauber Academy, gdy on wznawia swoją karierę w sportach motorowych.

Oprócz Correi, do akademii Saubera należą również: Theo Pourchaire, Emerson Fittipaldi Jr, Petr Ptacek i Dexter Patterson.