Honda bada jednostkę napędową z bolidu Gasly'ego

Francuz stracił popołudniową sesję przez niepokojące odczyty danych z silnika.
25.06.2119:51
Nataniel Piórkowski
950wyświetlenia
Embed from Getty Images

Honda analizuje dziwne odczyty danych pochodzących z jednostki napędowej Pierre'a Gasly'ego, który nie pojawił się na torze w trakcie popołudniowego treningu.

W porannej sesji Francuz zaliczył idealne otwarcie weekendu, plasując się na drugim miejscu za liderem mistrzostw świata - Maxem Verstappenem. Po południu kierowca AlphaTauri nie założył jednak nawet swojego wyścigowego kombinezonu.

Główny inżynier wyścigowy teamu z Faenzy - Jonathan Eddolls, przyznał: Podczas przerwy Honda dostrzegła coś dziwnego w danych z zespołu napędowego i nie chcieliśmy podejmować żadnego ryzyka. Postanowiliśmy dokładnie zbadać problem i z tego względu Pierre nie wystąpił w FP2.

To niefortunna sytuacja, ponieważ popołudniowy trening dobiegał końca w niemal idealnych warunkach. Przynajmniej jednak nasze osiągi wyglądają na całkiem mocne, czego dowodem były poranne zajęcia. Jestem pewien, że jutro w FP3 Pierre będzie w stanie to powtórzyć.

Po południu za realizację programu AlphaTauri odpowiadał wyłącznie Yuki Tsunoda. Było kilka rzeczy, które chcieliśmy wypróbować w drugim treningu, ale niestety nie byliśmy w stanie - żałował Gasly.

Trudno, nie możemy już nic na to poradzić. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na sobotę. Po południu Yuki nie czuł się w bolidzie tak komfortowo jak w trakcie porannej sesji, więc musimy przejrzeć wszystkie dane i poskładać wszystko w jedną całość przed kwalifikacjami - dodał.