Motorsport.com: Permane powróci do F1 z zespołem z Faenzy

W połowie sezonu 2023 Brytyjczyk opuścił Alpine po 34 latach pracy w Enstone.
15.01.2411:36
Maciej Wróbel
720wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jak informuje Motorsport.com, były dyrektor sportowy Alpine, Alan Permane, może już wkrótce powrócić do F1 z zespołem znanym dotychczas jako AlphaTauri.

Doświadczony brytyjski inżynier spędził aż 34 lata w stajni z Enstone, będąc jednym z nielicznych członków zespołu pamiętających jego sukcesy osiągane jeszcze pod szyldem Benettona. Permane został zwolniony z Alpine wkrótce po ubiegłorocznym Grand Prix Węgier, w ramach szeregu zmian w kadrze zarządzającej ekipy. Wraz z Brytyjczykiem Enstone opuścił także ówczesny szef zespołu, Otmar Szafnauer.

Choć dotychczas nie pojawiła się żadna oficjalna informacja ze strony AlphaTauri mówiąca o potencjalnych zmianach kadrowych w zespole, źródła portalu Motorsport.com donoszą, jakoby Permane był przygotowywany do objęcia jednej z ważniejszych funkcji w stajni z Faenzy, której nowa nazwa ma zostać ujawniona w nadchodzących tygodniach.

Ewentualne dołączenie Permane'a do struktur Red Bulla nie musi być niespodzianką, biorąc pod uwagę ubiegłoroczne wypowiedzi Christiana Hornera. Wkrótce po zwolnieniu Permane'a z Alpine szef stajni z Milton Keynes z dużym szacunkiem mówił o dokonaniach swojego rodaka.

Chociaż nigdy nie pracowałem z Alanem Permane'em, to uważam, że powinno się okazać szacunek komuś, kto przez 34 lata ciężko pracował i był zaangażowany w mistrzowskie kampanie Michaela Schumachera i Fernando Alonso - mówił wówczas Horner.

Był również pewnym członkiem zespołu podczas gdy ten przechodził pod kontrolę administratora, zmieniał właścicieli i tak dalej. Był tam tak naprawdę stałym bywalcem w tym okresie.

Szef Red Bull Racing przekonywał również, że zarówno Permane, jak i Szafnauer, szybko powrócą do padoku. To zasługuje na szacunek i uznanie i jestem pewien, że jest facetem, który podobnie jak Otmar, nie pozostanie długo bez pracy. Nie będzie to ostatni raz, kiedy widzimy ich w pit lane. Nie mam co do tego wątpliwości.