Mercedes wprowadzi na Silverstone pakiet poprawek do bolidów W12

Wolff z ostrożnością podchodzi jednak do oceny szans swego zespołu w GP Wielkiej Brytanii.
02.07.2117:33
Nataniel Piórkowski
465wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff potwierdził, że przy okazji Grand Prix Wielkiej Brytanii Mercedes wprowadzi pakiet poprawek do bolidów W12.

W czerwcu przedstawiciele teamu z Brackley przekonywali, że w pełni koncentrują się już na rozwoju konstrukcji na sezon 2022. Jednakże w piątek szef działu sporów motorowych niemieckiego koncernu - Toto Wolff ogłosił, że za dwa tygodnie w konstrukcjach Lewisa Hamiltona i Valtteriego Bottasa pojawią się nowe części.

Mamy jeszcze jeden pakiet, który pojawi się w bolidzie na Silverstone. Był on jednak w planach od dłuższego czasu - zakomunikował Austriak w rozmowie z telewizją Sky, dodając, że tunel aerodynamiczny nie jest już wykorzystywany do rozwoju modelu W12. Nie będzie dużych zmian - zaznaczył.

Przed tygodniem Mercedes poniósł czwartą z rzędu porażkę z Red Bullem. Wolff nie jest pewny, czy na Silverstone Srebrne Strzały będą w tym roku w równie mocnej formie, jak w poprzednich sezonach.

W przeszłości Silverstone był dla nas dobrym torem, ale po wprowadzeniu nowych przepisów, przez które odcięto duże kawałki podłogi, bardzo trudno o korelację i zapewnienie, że Silverstone będzie tym naszym obiektem. W normalnych warunkach nasz bolid powinien radzić tam sobie lepiej niż tutaj.