Autosport: Bottas łączony z Alfą Romeo na sezon 2022

Fin ma być celem priorytetowym Alfy w wypadku awansu Russella do Mercedesa.
24.07.2111:08
Michał Bielicki
2075wyświetlenia
Embed from Getty Images

Według źródeł Autosportu, Valtteri Bottas stał się głównym kandydatem do fotela wyścigowego w Alfie Romeo na przyszły sezon, jeśli Mercedes zdecyduje się zakontraktować George'a Russella.

Niemiecki zespół ma zamiar podejmować decyzje w sprawie kierowców podczas wakacyjnej przerwy, która rozpocznie się po GP Węgier. Wciąż jest ona niejasna, a Bottas skupia się na przekonaniu swoich pracodawców do przedłużenia z nim kontraktu poza obecny sezon. Jeśli jednak Mercedes postanowi zatrudnić Russella, Fin będzie musiał wybierać między pozostaniem w F1 z innym zespołem, a spróbowaniem sił w innej kategorii wyścigowej.

Jedna z plotek mówiła o tym, iż możliwa jest zamiana obu kierowców miejscami, co oznaczałoby powrót Bottasa do Williamsa, z którym zaczynał karierę w F1. Jednak wysoko postawione źródła, do których dotarł Autosport, twierdzą, że Fin jest kluczowym celem dla Alfy Romeo, ponieważ zespół coraz mniej chętnie spogląda w stronę przedłużenia współpracy z Kimim Raikkonenem.

Bottas byłby w stanie zagwarantować stajni z Hinwil doświadczenie, szybkość, a także przyzwoity profil kilkukrotnego zwycięzcy Grand Prix. Uważa się, że rozmowy na temat potencjalnej umowy między zespołem a kierowcą jeszcze się nie rozpoczęły, jednak obie strony rzekomo miały się już ze sobą kontaktować w sprawie potencjalnej dostępności Fina na rok 2022.

Właściciel Alfy Romeo, Finn Rausing, oraz szef zespołu, Fred Vasseur, nie spieszą się z podejmowaniem decyzji w sprawie składu kierowców na kolejny sezon. Do tej pory otwarcie przyznawali, iż zaczekają aż Mercedes i Red Bull podejmą swoje ostateczne decyzje.