Vettel: Alonso ma największe umiejętności w historii F1

Niemiec odniósł się do początku kariery 40-latka, kiedy to pokonywał Michaela Schumachera.
19.08.2107:59
Mateusz Szymkiewicz
2503wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel określił Fernando Alonso jako kierowcę o największych umiejętnościach w historii Formuły 1.

Dwukrotny mistrz świata powrócił do stawki w sezonie 2021 i szczególnie jego ostatnie występy są chwalone przez rywali oraz obserwatorów. Kierowca Alpine podczas Grand Prix Węgier prezentował świetną defensywę w pojedynku z Lewisem Hamiltonem, co pomogło Estebanowi Oconowi w odniesieniu pierwszego zwycięstwa w karierze.

Wieloletni rywal Hiszpana - Sebastian Vettel, przyznał, że możliwość ponownego toczenia pojedynków w sezonie 2021 sprawia mu wielką przyjemność. Lubię walczyć z Fernando. Po jego tegorocznym powrocie stoczyliśmy już kilka pojedynków i zostawiał mnie z uśmiechem pod kaskiem. Mam nadzieję, że pojawi się jeszcze kilka okazji, ponieważ nie spotykaliśmy się zbyt często na torze. Zawsze się cieszę z obecności Fernando - powiedział Niemiec, cytowany przez SoyMotor.com.

W dalszej części rozmowy Vettel stwierdził, że jako kibic był zszokowany, iż Alonso potrafił przerwać wieloletnią dominację Michaela Schumachera. Pamiętam sezon 2003, kiedy oglądałem wyścigi w telewizji i Alonso odniósł pierwsze zwycięstwo... Jego talent nie podlega dyskusji. Jego umiejętności są największe, jakie kiedykolwiek widział ten sport. Fernando dokonał czegoś, co uważałem za niemożliwe, czyli pokonał Michaela Schumachera.

Kiedy dorastałem, Michael zawsze był dla mnie numerem jeden i uważałem go za nie do pokonania. Mimo to Fernando zaczął to robić i uważam to za niezwykłe osiągnięcie. Jego kariera jest znacznie dłuższa niż moja i ścigał się mając do dyspozycji dużo więcej samochodów. Rywalizacja z nim to wielka przyjemność - zakończył reprezentant Astona Martina.