Honda rozczarowana decyzją o odwołaniu GP Japonii

Producent dążył do pożegnania się z F1 przed domową publicznością.
19.08.2108:10
Mateusz Szymkiewicz
1020wyświetlenia
Embed from Getty Images

Honda wyraziła rozczarowanie decyzją o odwołaniu tegorocznej edycji Grand Prix Japonii.

Producent z Tokio, który jest właścicielem toru Suzuka, z końcem roku wycofa się z Formuły 1 jako dostawca układów napędowych. Z tego powodu od kilku miesięcy trwały wzmożone prace, by mimo pandemii koronawirusa, Honda mogła pożegnać się z mistrzostwami przy okazji domowej eliminacji.

Finalnie rząd Japonii podjął decyzję o odwołaniu październikowego Grand Prix, do czego odniosła się Honda w oficjalnym oświadczeniu. To rozczarowujące, że drugi rok z rzędu nie możemy zorganizować Grand Prix Japonii na Suzuce. Jako Honda jesteśmy szczególnie rozczarowani, ponieważ jest to nasz ostatni rok projektu w Formule 1 i wiemy, że wielu fanów czekało z niecierpliwością na to wydarzenie.

Sezon 2021 zbliża się do ekscytującego punktu kulminacyjnego, a my damy z siebie wszystko, ciężko walcząc przez całą drogę, aby osiągnąć nasz cel, jakim jest mistrzostwo świata. Projekt Hondy w Formule 1 dobiega końca i mamy nadzieję, że nasi fani będą kontynuowali wsparcie. Jako sponsor tytularny imprezy chcielibyśmy podziękować Formule 1 za tak ciężką pracę do ostatniej chwili, aby spróbować zorganizować Grand Prix.