Capito: Ten występ jeszcze bardziej popycha Russella ku Mercedesowi

Toto Wolff przyznał, że wkrótce nastąpi ogłoszenie decyzji w sprawie Brytyjczyka.
28.08.2118:49
Nataniel Piórkowski
1219wyświetlenia


Szef Williamsa - Jost Capito, jest przekonany, że drugie miejsce zdobyte przez George'a Russella w kwalifikacjach do GP Belgii popycha Brytyjczyka jeszcze bardziej w kierunku przejścia do Mercedesa.

Przyszłość Russella jest jednym z najgorętszych tematów w Formule 1. Zdaniem Capito możliwości zaprezentowane przez Russella w trudnych warunkach na torze Spa powinny jeszcze bardziej skłonić szefostwo Mercedesa do dania mu szansy awansu do topowej ekipy.

Oczywiście chcielibyśmy zatrzymać u siebie George'a, ale po takim wyniku jak ten, jeśli Toto nie podjął jeszcze decyzji, to taki występ jeszcze bardziej pcha George'a w kierunku Mercedesa. Nie mamy nic przeciwko - ja szczególnie - aby zobaczyć go w Mercedesie.

W tym wieku talent George'a jest wręcz niesamowity i naprawdę zasługuje na to, aby być w bolidzie, w którym może walczyć o mistrzostwo świata. W pełni go w tym wspieramy.

Szef Mercedesa - Toto Wolff określił okrążenie Russella mianem bardzo imponującego, dodając, że ten konkretny występ nie wpłynie na proces wyboru zespołowego kolegi dla Lewisa Hamiltona na sezon 2022.

Do tej pory zdążyliśmy się już przekonać, na czym stoimy i na co stać George'a. Dzisiejszy dzień jest tylko kolejnym potwierdzeniem tego, że naprawdę potrafi dobrze jeździć.

Zapytany o to, kiedy można oczekiwać od stajni z Brackley ogłoszenia decyzji w sprawie składu kierowców na kolejną kampanię, Austriak stwierdził: Wkrótce.