RMC Motori: Zhou oferuje Alfie 30 milionów euro za posadę

Włoska publikacja informuje, że po sezonie z zespołu wycofa się PKN Orlen.
06.09.2118:07
Mateusz Szymkiewicz
2124wyświetlenia
Embed from Getty Images

RMC Motori informuje, że faworytem do drugiej posady w Alfie Romeo został wicelider klasyfikacji F2 - Guanyu Zhou.

Stajnia z Hinwil ogłosiła w poniedziałek, że następcą Kimiego Raikkonena w sezonie 2022 będzie Valtteri Bottas. W przypadku drugiego kokpitu na decyzję wciąż oczekuje aktualny zawodnik Antonio Giovinazzi.

Według ustaleń RMC Motori, Włoch ma minimalne szanse na utrzymanie miejsca. W ostatnich tygodniach za faworytów do angażu uważano Nycka de Vriesa oraz Alexandra Albona, lecz teraz do gry miał wkroczyć Guanyu Zhou.

Chińczyk jest aktualnym wiceliderem tabeli Formuły 2 i ma dysponować wsparciem Alpine oraz rodzimych sponsorów. Kierowca podczas rozmów z Alfą Romeo miał zadeklarować 30 milionów euro za kokpit na sezon 2022, natomiast francuski producent będzie gotowy dostarczać silniki w przypadku przedwczesnego rozstania ekipy z Ferrari.

RMC Motori zwraca uwagę, że Alfa Romeo w przyszłym roku będzie miała do zasypania wielką dziurę budżetową. Ze wspierania zespołu mają wycofać się PKN Orlen oraz partnerzy powiązani z Kimim Raikkonenem. Z kolei w mistrzostwach Alfa spadła z ósmego miejsca na dziewiąte, co odbije się na wysokości nagrody od Liberty Media.