Verstappen chwali postępy dokonane przez Red Bulla

Holender uważa, że jego wyścigowe tempo powinno być bardziej konkurencyjne.
09.10.2115:34
Nataniel Piórkowski
604wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen pochwalił postępy dokonane przez Red Bulla po piątkowych treningach, dzięki którym w kwalifikacjach zdołał wykręcić trzeci czas.

Na początku weekendu w Stambule Holender miał spore problemy z balansem bolidu, ale w Q3 osiągnął rezultat gorszy od najszybszego Lewisa Hamiltona o 0,3s.

Ze względu na karę cofnięcia o 10 pozycji na starcie nałożoną na kierowcę Mercedesa za wymianę jednostki napędowej, Verstappen ustawi swój bolid na drugim polu startowym w towarzystwie Valtteriego Bottasa.

Na początku było dość ciężko, ale jeśli spojrzę na to, jak szło nam wczoraj, to wydaje mi się, że dokonaliśmy całkiem sporego progresu. Moje okrążenia były naprawdę dobre, chociaż na tym ostatnim straciliśmy trochę czasu na prostej. Musimy się temu przyjrzeć, ale już na pierwszy rzut oka widać, że nie było to kółko, z którym mógłbym zawalczyć o pole position.

Naprawdę cieszy mnie postęp w porównaniu do piątkowych treningów. Trzecie miejsce było dzisiaj naszym maksimum, jednak jutro ustawię się na drugiej pozycji. Zobaczymy, co wydarzy się w niedzielę i co zrobi pogoda. Ogólnie rzecz ujmując jestem bardzo zadowolony.

Aby maksymalnie wykorzystać karę Hamiltona, Verstappen musi w jutrzejszym wyścigu pokonać drugiego z kierowców Mercedesa - Valtteriego Bottasa. Na długich przejazdach powinno być trochę lepiej. Jestem ciekawy naszej formy w wyścigu.

Opony zdają się dostawać tutaj ostro w kość, ale sama jazda po tym torze daje mnóstwo frajdy, zwłaszcza w długim lewym zakręcie numer osiem. Wszystkiego dowiemy się jutro. Postaram się zdobyć tak wiele punktów, jak tylko będę mógł.