Ecclestone: Każdy chce mistrzowskiego tytułu Verstappena

Były szef Formuły 1 nie będzie też zaskoczony kolejną kolizją Holendra z Hamiltonem.
03.12.2109:30
Mateusz Szymkiewicz
1178wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bernie Ecclestone przyznał, że każdy z kim rozmawia kibicuje Maksowi Verstappenowi w walce o mistrzowski tytuł w sezonie 2021.

Na dwa wyścigi przed końcem Holender jest liderem klasyfikacji z przewagą ośmiu punktów nad Lewisem Hamiltonem. Mimo to za faworyta do mistrzowskiej korony uważa się kierowcę Mercedesa, który dysponował wielką przewagą osiągów podczas eliminacji na torach Interlagos oraz Losail.

W przypadku końcowego sukcesu po ostatnim wyścigu, Hamilton zostałby absolutnym rekordzistą, mając w dorobku osiem mistrzowskich tytułów. Były szef Formuły 1 - Bernie Ecclestone, zapytany, czy uczyni to z Brytyjczyka absolutną legendę sportu, odpowiedział: Niezupełnie. W rzeczywistości jestem zaskoczony, że Lewis nie powiedział na początku roku «Odchodzę, nie chcę mieć więcej zwycięstw i tytułów niż Michael».

91-latek dodał, że jego faworytem do tytułu w sezonie 2021 pozostaje Max Verstappen. Mam nadzieję, że nie stracę pieniędzy. Każdy z kim rozmawiam ma nadzieję, że Verstappen pokona Hamiltona. Nikt jednak nie uważa, by Lewis wykonywał gorszą pracę. Jest czołowym kierowcą, który wzorowo wykonuje swoje zadania, a Mercedes buduje najlepsze samochody w historii. Czy inni też byliby mocni w takich bolidach? Niektórzy tak uważają i kilku kierowców mogłoby zaprezentować się z równie dobrej strony. Nie poznamy jednak odpowiedzi na to pytanie.

Ecclestone nie wyklucza również scenariusza, w którym dojdzie do kolejnej kolizji na torze pomiędzy Verstappenem a Hamiltonem. Z pewnością może się to wydarzyć. Bardzo długo czekaliśmy na taki pojedynek. To dlatego kibice oglądają Formułę 1 - zakończył 91-latek.