Zhou: Bottas będzie najlepszym możliwym partnerem na debiut w F1

Chińczyk docenia otwartą postawę dziesięciokrotnego zwycięzcy Grand Prix.
25.01.2210:38
Mateusz Szymkiewicz
604wyświetlenia
Embed from Getty Images

Guanyu Zhou uważa, że debiutując w Formule 1 z Alfą Romeo ma szczęście, iż jego partnerem będzie Valtteri Bottas.

Stajnia z Hinwil zdecydowała się postawić na zupełnie nowy skład kierowców, który utworzą Bottas przechodzący z Mercedesa, a także Zhou będący trzecim zawodnikiem minionego sezonu F2. Nowy duet miał okazję zapoznać się przy okazji testów po Grand Prix Abu Zabi i jak przyznał Chińczyk, otwarta postawa partnera umożliwi mu robienie szybkich postępów w Formule 1.

Z perspektywy debiutanta nie ma lepszej opcji niż Valtteri Bottas jako zespołowy partner - powiedział Guanyu Zhou. Zamierzam pokonać go, ale wiem, że będę musiał wykonać mnóstwo pracy i potrzebna mi będzie szybka adaptacja do F1 oraz samochodu. Istotna dla mnie będzie jego pomoc przy robieniu postępów. Jest bardzo otwartym kierowcą. Dzieli się swoimi informacjami i omawia je z zespołem w mojej obecności, co jest dla mnie istotne.

Poza tym ma na swoim koncie mnóstwo finiszów na podium oraz zwycięstw. Był jednym z nielicznych zawodników, którzy byli w stanie pokonywać Hamiltona w kwalifikacjach. Jest świetnym punktem odniesienia i będzie mocnym partnerem. Mam nadzieję, że będę mógł z nim stale się poprawiać.

22-latek zapytany o swoje oczekiwania przed sezonem 2022, odpowiedział: Stawiam sobie małe cele, jak zdobywanie punktów. Nie wiem na jakim poziomie konkurencyjności będzie nasz samochód. Musimy poczekać do testów, by uzyskać jasny obraz. Osobiście chciałbym wywalczyć punkty. Nie będę jednak o tym intensywnie myślał. Nie chcę nakładać sobie dodatkowej presji. Chcę cieszyć się startami w F1, uczyć się od partnera i inżynierów, a także poprawiać się w każdym aspekcie. Kiedy to się uda, wyniki same przyjdą.