Bottas: Wiedziałem, że mam małe szanse na pozostanie w Mercedesie

Fin ujawnił, iż oczekiwał od stajni z Brackley wieloletniego kontraktu.
25.01.2210:24
Mateusz Szymkiewicz
1129wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas ujawnił, że przystępując do sezonu 2021 miał świadomość, iż jego szanse na dalsze starty w Mercedesie są minimalne.

Fin przez pięć lat reprezentował stajnię z Brackley, ostatecznie tracąc miejsce przed nadchodzącymi mistrzostwami na rzecz George'a Russella. Nowym miejscem startów 32-latka będzie Alfa Romeo, z którą związał się wieloletnim kontraktem. Dla Bottasa jest to pierwsza tego typu sytuacja od czasów współpracy z Williamsem.

Wiedziałem, że na pewnym etapie ja oraz Toto będziemy musieli podjąć decyzję - powiedział Valtteri Bottas. Miałem świadomość, iż jeżeli nie będę mógł pozostać w zespole na kolejne dwa lub trzy lata, to zdecydowanie będę chciał spróbować czegoś innego. Toto powiedział, że nie ma na to szans, więc ostatecznie moja decyzja była łatwa do podjęcia.

Dziesięciokrotny zwycięzca Grand Prix był wielokrotnie krytykowany za zbyt słabe osiągi na tle Lewisa Hamiltona. Bottas dwukrotnie rywalizował z Brytyjczykiem o mistrzostwo świata i za każdym razem losy tytułu rozstrzygały się kilka wyścigów przed końcem. Zdaniem Nico Rosberga, Fin nie potrafił dostać się do umysłu Hamiltona, co jest jedynym sposobem na zdestabilizowanie go.

Trening mentalny kompletnie nie działał w moim przypadku. Kiedy przechodziłem przez trudniejszy okres, osoba w lustrze była tą, z którą nawiązywałem pierwszy kontakt. Nie jestem Nico Rosbergiem, mam na imię Valtteri. Wiem co dla mnie jest najlepsze - dodał Bottas.