Norris: Jestem gotowy na rywalizację z Haasem

Przed startem sezonu 2022 stajnia z Kannapolis jest oceniana jako piąta siła w stawce.
17.03.2208:51
Mateusz Szymkiewicz
1990wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lando Norris uważa, że zespół Haas może być jednym z konkurentów McLarena na starcie sezonu 2022.

Stajnia z Kannapolis w ubiegłym roku była na szarym końcu stawki, porzucając rozwój bolidu VF-21 tuż po zimowych testach. Strategia ta miała pozytywnie wpłynąć na rozwój aktualnej konstrukcji, która prezentowała bardzo mocne tempo na torze w Bahrajnie.

Według portalu The Race, Haas na starcie mistrzostw może być piątą siłą w stawce. Z kolei Lando Norris z McLarena nie wyklucza, że przyjdzie mu toczyć pojedynki z Mickiem Schumacherem oraz Kevinem Magnussenem.

W tym momencie powiedziałbym, że są trzy ekipy wyróżniające się na tle reszty. Różnice pomiędzy resztą nie są już aż tak wielkie, jak na przykład między McLarenem a Haasem. Wyglądają bardzo dobrze, co jest dla mnie niespodzianką biorąc pod uwagę jak daleko w tyle byli przed rokiem. Powinniśmy być gotowi na walkę z nimi zarówno w kwalifikacjach jak i wyścigu - powiedział Brytyjczyk.

Szef amerykańskiego zespołu - Gunther Steiner, podkreśla jednak, że jego wielkim zmartwieniem jest zawodność bolidu VF-22. Gdyby ostatni dzień zimowych testów był wyścigiem, to musielibyśmy się z niego wycofać trzy razy - powiedział Włoch.

Z kolei Mick Schumacher jest przekonany, że wreszcie otrzyma do dyspozycji konkurencyjny samochód. Nie udało nam się za jego kierownicą przejechać tyle ile chcieliśmy. Mimo to jeżeli mam oceniać czy jesteśmy szybcy lub wolni, to na pewno jesteśmy szybcy! - dodał 22-latek.