Red Bull naprawił problem z pompą paliwową

Awaria miała nie dotyczyć żadnej części uważanej przez FIA za standardową
24.03.2220:34
Michał Bielicki
1526wyświetlenia
Embed from Getty Images

Red Bull wprowadził w bolidzie poprawkę niwelującą problem, który wyeliminował oba bolidy zespołu podczas GP Bahrajnu.

Max Verstappen i Sergio Perez doświadczyli problemów na tej samej płaszczyźnie, w ostatniej fazie wyścigu na torze Sakhir tracąc moc w swoich pojazdach. Mistrzowi świata udało się dotrzeć do alei serwisowej, natomiast silnik Meksykanina przestał działać podczas przejezdu przez zakręt numer jeden, powodując obrót bolidu.

Po wyścigu szef zespołu, Christian Horner, sugerował, że problem związany był z pompami paliwowymi. Brytyjczyk nie był jednak w stanie dokładnie określić przyczyny awarii, jako iż miało to miejsce przed rozebraniem i zbadaniem samochodów.

Mimo tego, że do tej pory nie ujawniono szczegółów na temat tego, co zawiniło w maszynach Red Bulla, stajnia z Milton Keynes miała już zidentyfikować źródło problemu, a także wprowadzić zmiany, które mają zapobiec powtórce sytuacji z Bahrajnu podczas zbliżającego się GP Arabii Saudyjskiej.

Niektóre komponenty pomp paliwowych z tych używanych w sezonie 2022 są zdefiniowane przez FIA jako standardowe, jednak najprawdopodobniej problemy nie wynikają z żadnej z nich.