Schumacher nie doznał poważnych obrażeń w wypadku z Q2

Kierowca został przetransportowany do lokalnego szpitala na dokładniejsze badania.
26.03.2219:47
Nataniel Piórkowski
1238wyświetlenia
Embed from Getty Images

Haas przekazał informacje na temat stanu Micka Schumachera, który w trakcie drugiego bloku kwalifikacji wziął udział w groźnie wyglądającym wypadku.

Niemiec stracił panowanie nad bolidem w szybkiej sekcji pomiędzy zakrętami numer dziesięć i jedenaście po czym z impetem uderzył w betonowe bariery. Uderzenie było na tyle mocne, że doprowadziło do pęknięcia konstrukcji VF-22 w obszarze skrzyni biegów.

Schumacher bardzo szybko znalazł się pod opieką załogi samochodu medycznego.

Początkowo Haas poinformował o tym, że kierowca jest przytomny: Możemy potwierdzić, że pod względem fizycznym stan Micka wydaje się w porządku. Rozmawiał ze swoją mamą [Coriną]. Mick prawdopodobnie zostanie przetransportowany do szpitala [helikopterem] w celu wykonania prześwietlenia Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie.

Niedługo po tym FIA wydała komunikat, w którym potwierdziła, iż Schumacher jest transportowany do pobliskiego szpitala.

FIA informuje, że podczas kwalifikacji do wyścigu o GP Arabii Saudyjskiej 2022, w dniu 26.03.2022 doszło do incydentu z udziałem bolidu numer 47 Micka Schumachera. Wstępne badania w centrum medycznym nie wykazały żadnych obrażeń. Kierowca został przetransportowany do szpitala wojskowego imienia króla Fahada na dalszą zapobiegawczą kontrolę.