Gasly: AlphaTauri ma obecnie najwolniejszy samochód w F1

26-latek apeluje do zespołu o jak najszybsze wprowadzenie ulepszeń do AT03.
14.07.2217:10
Maciej Wróbel
1930wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly określił swój tegoroczny samochód AlphaTauri jako najwolniejszy w Formule 1.

26-latek z Rouen ma za sobą nieudaną pierwszą połowę sezonu. W dotychczas rozegranych jedenastu Grand Prix Gasly punktował zaledwie trzykrotnie, gromadząc przy tym 16 oczek, które dają mu aktualnie trzynastą pozycję w tabeli. Najlepiej kierowca AlphaTauri spisał się w Baku, gdzie finiszował na piątej pozycji.

W ostatnich trzech wyścigach Francuz nie poprawił swojego dorobku, dodatkowo kończąc niedzielny wyścig o Grand Prix Austrii na przedostatniej, szesnastej pozycji, tuż przed zespołowym kolegą - Yukim Tsunodą. Teraz Gasly otwarcie nawołuje swój zespół do jak najszybszego wprowadzenia ulepszeń.

Zespół potrzebuje resetu. Nie możemy dalej tak funkcjonować - powiedział zwycięzca Grand Prix Włoch z 2020 roku. Próbuję robić co mogę wewnątrz samochodu, ale na tę chwilę po prostu nic z tego nie będzie. Desperacko potrzebujemy usprawnień w samochodzie, żeby osiągać jakiekolwiek przyzwoite wyniki.

Koniec końców po prostu nie mamy tempa. Możesz robić co ci się podoba i próbować strategii jakiej chcesz z prędkością, jaką mamy obecnie.

Prawdopodobnie mamy w tej chwili najwolniejszy samochód. Naprawdę przykro oglądać, jak walczymy o ostatnie pozycje. Nie otrzymaliśmy nowych części do samochodu od bardzo dawna i to zaczyna teraz wychodzić, więc naprawdę powinniśmy dostać te ulepszenia na Francję.

Tymczasem dr Helmut Marko ujawnił tuż przed weekendem w Spielbergu, iż będący według niego trudnym dzieckiem Yuki Tsunoda rozpoczął pracę z psychologiem. W przeciwieństwie do Gasly'ego, Japończyk wciąż nie ma podpisanej umowy na sezon 2023.

Nie wiem, czy to działa jak należy czy też nie, ponieważ on [psycholog] potrzebuje nieco więcej czasu, by mnie lepiej zrozumieć - powiedział Tsunoda. Zdecydowanie jednak uważam, że jednym z moich ograniczeń jest to, że za kierownicą mocno się przegrzewam - a zwłaszcza mój mózg.

Wiem, że muszę się poprawić, by uzyskać większą konsekwencję. Mam nadzieję, że praca z nowym trenerem przyniesie efekty w przyszłości- dodał 22-latek.