Verstappen: Duża strata wynikła z eksperymentów z bolidem

Holender przyznaje, że istotnym wyzwaniem będzie w ten weekend degradacja ogumienia.
23.07.2208:39
Nataniel Piórkowski
360wyświetlenia


Max Verstappen wyjaśnia, że znacząca strata Red Bulla do Ferrari, którą zakończyły się piątkowe zajęcia na torze w Le Castellet, ma związek z eksperymentami prowadzonymi przez jego zespół.

W drugim treningu Verstappen uzyskał trzeci czas, tracąc ponad pół sekundy do najszybszego Carlosa Sainza. Holender często narzekał na podsterowność, która utrudniała mu jazdę w konkurencyjnym tempie.

Drugi trening był dla nas nieco bardziej wymagający niż pierwszy. Tak naprawdę nie mieliśmy optymalnego balansu. Dodatkowo sprawdzaliśmy pewne rozwiązania w naszym bolidzie.

Przed sobotą wszystkiemu się przyjrzymy i spróbujemy zredukować stratę, którą widzieliście w piątek. Na dłuższych stintach było trochę lepiej, ale opony pracują tutaj w bardzo wysokich temperaturach i trudno jest ocenić, jaki właściwie jest ich stan. Przed nami wciąż sporo pracy.

Holender został także poproszony o oszacowanie tego, jak bardzo upalne warunki będą w ten weekend wpływać na degradację ogumienia.

Po sugestii o tym, by porównał sytuację do poprzedniego weekendu w Austrii, 24-latek stwierdził: Nie wiem. Ten tor jest generalnie bardzo wymagający dla opon, więc nie można go porównywać z Red Bull Ringiem. Potrzebujemy kilku okrążeń więcej, aby oszacować, jak będą mogły tu wyglądać długie przejazdy.