Oscar Piastri zostanie kierowcą wyścigowym Alpine w sezonie 2023

Australijczyk przejmie posadę zwolnioną przez Alonso i zostanie partnerem Ocona.
02.08.2218:15
Mateusz Szymkiewicz
2910wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Alpine oficjalnie potwierdził awans Oscara Piastriego do roli kierowcy wyścigowego w sezonie 2023.

W poniedziałkowy poranek ekipa Astona Martina zakontraktowała Fernando Alonso, co automatycznie utworzyło wakat w Alpine przed przyszłorocznymi mistrzostwami. Mimo to jak właśnie potwierdziła stajnia z Enstone, jej reprezentantem w sezonie 2023 będzie aktualny rezerwowy zawodnik - Oscar Piastri.

Australijczyk jest juniorem Alpine od 2020 roku, natomiast na swoim koncie posiada tytuły w europejskiej Formule Renault, Formule 3 oraz Formule 2. Aktualnie Piastri pozbawiony jest posady w innej serii wyścigowej, koncentrując się na programie testowym w Formule 1. Zrozumiałe, iż 21-latek zaliczy w tym roku jeszcze dwa występy w piątkowych treningach.

Zespołowym partnerem Piastriego będzie Esteban Ocon, który posiada kontrakt z Alpine do końca 2024 roku.

Oscar jest błyskotliwym i unikalnym talentem - powiedział Otmar Szafnauer, szef zespołu Alpine. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wychować go oraz zapewnić mu pomoc w juniorskich seriach. W ostatnich latach mogliśmy widzieć jego rozwój, który umożliwił mu postawienie kroku w stronę Formuły 1. Jako kierowca rezerwowy mógł nam zaprezentować się na torze, w fabryce oraz podczas testów, w których udowodnił dojrzałość, potencjał i prędkość. Zasłużył tym na miejsce u boku Estebana. Ten duet zapewni nam ciągłość i w dłuższej perspektywie pozwoli podjąć walkę o zwycięstwa i mistrzostwa.