Piastri: Nie będę kierowcą Alpine w sezonie 2023

Australijczyk deklaruje, że nie podpisał żadnego kontraktu z zespołem.
02.08.2220:12
Mateusz Szymkiewicz
4802wyświetlenia
Embed from Getty Images

Oscar Piastri zadeklarował, że nie będzie kierowcą wyścigowym Alpine w sezonie 2023.

We wtorkowy wieczór stajnia z Enstone potwierdziła Australijczyka jako swojego reprezentanta w przyszłorocznych mistrzostwach. Aktualny rezerwowy kierowca otrzymał awans w miejsce Fernando Alonso, który po Grand Prix Węgier zdecydował się zawrzeć porozumienie z Astonem Martinem.

W oficjalnym komunikacie Alpine dotyczącym angażu Piastriego zabrakło jednak oficjalnej wypowiedzi kierowcy, a także nie użyto sformułowania mówiącego wprost o podpisaniu kontraktu.

Oscar Piastri komentując całą sytuację za pośrednictwem mediów społecznościowych zadeklarował, że nie złożył podpisu pod jakimkolwiek dokumentem Alpine. 21-latek podkreślił też, że nie będzie reprezentował barw francuskiej stajni w sezonie 2023.

Z tego co rozumiem, Alpine bez mojej zgody zdecydowało się dziś opublikować oświadczenie prasowe, z którego wynika, że będę przyszłorocznym kierowcą zespołu. Jest to nieprawda i nie podpisałem kontraktu z Alpine na 2023 rok. Nie będę startował dla Alpine w kolejnym sezonie - poinformował Oscar Piastri za pośrednictwem Instagrama.