Perez: Zakończenie kariery w F1 nie będzie dla mnie dramatem

Meksykanin zamierza jednak pozostać w sporcie po wygaśnięciu obecnej umowy z RBR.
19.08.2212:37
Nataniel Piórkowski
872wyświetlenia


Sergio Perez podkreśla, że nie poczuje wielkiego żalu, gdy nadejdzie moment, w którym będzie musiał podjąć decyzję o zakończeniu kariery w Formule 1.

Obecna umowa Meksykanina z Red Bullem obowiązuje do końca 2024 roku. Kierowca z Guadalajary przyznaje, że chociaż obecnie nie jest gotowy na odejście z serii Grand Prix, to w odpowiedniej chwili skoncentruje się na innych życiowych priorytetach.

Mam umowę ważną do 2024 roku, ale nie potrafię sobie wyobrazić, że zakończę wtedy moją karierę. Wciąż jestem na to za młody i czerpię ze ścigania zbyt dużo radości - nawet jeśli sport pochłania mnóstwo czasu. Wiem jednak, na co się pisałem.

Formuła 1 staje się po prostu twoim życiem. Nie jest łatwo zamknąć taki rozdział i zostawić wszystko za sobą. Koniec końców jednak, gdy nadejdzie ten moment, nie będzie to dla mnie trudne.

W wywiadzie z dziennikiem Sport Bild Perez zaakcentował, że najszczęśliwsze momenty jego życia wcale nie były związane z akcją na torze.

Najpiękniejsze chwile nie mają żadnego związku ze ściganiem. Mogę tu na przykład wymienić narodziny moich dzieci. Ponadto nawet te najprostsze rzeczy wiele dla mnie znaczą. Gdy mogę spędzić trochę czasu w Meksyku, kupić taco za 20 pesos i pobyć z rodziną, to właśnie są chwile, których próżno szukać w F1.