RN365: Schumacher czwartym kierowcą zaproszonym na testy Alpine

Publikacja donosi, że francuska stajnia kontaktowała się też z Sebastianem Vettelem.
14.09.2220:30
Mateusz Szymkiewicz
1577wyświetlenia
Embed from Getty Images

RacingNews365 informuje, że w prywatnych testach Alpine na torze Hungaroring weźmie udział czterech kierowców. Ostatnim z nich ma być aktualny reprezentant Haasa - Mick Schumacher.

Stajnia z Enstone dysponuje jedną wolną posadą na przyszłoroczne mistrzostwa, tracąc Fernando Alonso na rzecz Astona Martina oraz Oscara Piastriego na rzecz McLarena. Do niedawna faworytem do wakatu był Pierre Gasly, jednakże AlphaTauri miało zablokować transfer Francuza w związku z brakiem superlicencji dla Coltona Herty.

Według informacji z ostatnich dni, Alpine wznowiło poszukiwania nowego kierowcy na sezon 2023 i w tym celu pod koniec września odbędą się prywatne testy na Węgrzech. Francuska ekipa miała zaprosić swojego juniora Jacka Doohana, Nycka de Vriesa związanego z Mercedesem i Williamsem, Coltona Hertę w ramach przysługi dla AlphaTauri, a także Micka Schumachera z Haasa.

RacingNews365 podaje, iż Doohan ostatecznie jest brany pod uwagę w kontekście sezonu 2024. Australijczyk w nadchodzącym roku ma pozostać w Formule 2, realizując rozbudowany program testowy z Alpine. Z kolei de Vries oraz Schumacher mają ze sobą konkurować o angaż u boku Estebana Ocona.

Holenderska publikacja informuje też, że Alpine kontaktowało się z Sebastianem Vettelem, który przed letnią przerwą ogłosił zakończenie kariery po sezonie 2022. Niemiec miał być zapraszany na prywatne testy na Hungaroringu w bolidzie A521.

Czterokrotny mistrz świata pytany na Monzy, czy byłby gotowy rozważyć propozycję dalszych startów lub powrotu do F1, odparł: Czas pokaże, czy pojawi się opcja zrobienia czegoś. Wtedy zobaczę jak będę się z tym czuł. Cieszę się, że będę mógł poświęcić czas na coś innego. Zobaczymy, czy znudzę się po trzech miesiącach lub trzech latach.