Aston Martin ukarany grzywną 450 tysięcy dolarów

Zespół przystał na ugodę w sprawie naruszeń proceduralnych przy limicie budżetowym.
28.10.2217:33
Nataniel Piórkowski
658wyświetlenia


Aston Martin został ukarany grzywną w wysokości 450 tysięcy dolarów za naruszenia proceduralne w stosunku do regulacji finansowych F1.

Aston Martin jest drugim po Red Bullu zespołem, który dopuścił się naruszenia przepisów budżetowych obowiązujących w sezonie 2021.

Dotyczyły one nieprawidłowości stwierdzonych w dokumentacji, która została przekazana administracji do spraw limitów budżetowych, badającej sprawozdania finansowe teamów.

Zgodnie z oświadczeniem opublikowanym przez FIA, team z Silverstone zgodził się na zaakceptowanie ugody, przyznał się do błędów i zrezygnował możliwości odwołania od warunków porozumienia.

Federacja zaznaczyła: Nie ma oskarżeń lub dowodów na to, że AMR w jakimkolwiek momencie próbował działać w złej wierze, w nieuczciwy bądź oszukańczy sposób. Nie ukrywał również świadomie żadnych informacji przed administracją do spraw limitów budżetowych.

AMR nie uzyskał ani nie starał się uzyskać żadnych korzyści wynikających z niedokładnych wyłączeń lub korekt niektórych wydatków wchodzących w skład limitu.

Biorąc pod uwagę te okoliczności, administracja do spraw limitów budżetowych uznała, aby zaproponować AMR ugodę w celu rozwiązania sprawy na określonych warunkach, mając na uwadze ograniczony zakres naruszenia przepisów i gotowość AMR do zaakceptowania winy oraz współpracy z administracją.