Williams dementuje plotki łączące go z Porsche

Niemiecki producent zapowiadał na dziś ogłoszenie "początku czegoś wielkiego".
16.01.2318:09
Mateusz Szymkiewicz
692wyświetlenia
Embed from Getty Images

Williams postanowił oficjalnie zdementować plotki łączące go ze współpracą z Porsche od sezonu 2026.

Niemiecki producent był bliski partnerstwa z zespołami Red Bulla, jednakże niemal pewna umowa została zaniechana na finiszu rozmów. Stajnia z Milton Keynes nie wyraziła zgody na odsprzedaż udziałów oraz dopuszczenie do zarządu przedstawicieli Porsche.

Od tamtej pory spekuluje się, jakoby koncern ze Stuttgartu rozważał inne możliwości wejścia do Formuły 1 od sezonu 2026. Najczęściej w tym kontekście wymieniano Williamsa i dziś Porsche na swoim Instagramowym profilu zespołu Formuły E opublikowało komunikat o treści: Uruchomcie swoje silniki. Nadchodzi coś wielkiego.

Całość promował krótki klip ze śnieżącym telewizorem, na którym pojawiła się data 16.01.2023 oraz rzekomo profil twarzy Franka Williamsa, założyciela zespołu Williams. To automatycznie wywołało spekulacje, jakoby producent miał ogłosić podjęcie współpracy z dziewięciokrotnymi mistrzami świata.

Plotki o sprzedaży Williams Racing są nieprawdziwe. Jesteśmy jednak otwarci na wszelkie dyskusje z producentami o dostawach silników na sezon 2026. Aktualnie czujemy satysfakcję ze współpracy z Mercedesem i doceniamy jego wysiłki - powiedział rzecznik Williamsa dla Crash.net.