Webber: Ricciardo potrzebuje przerwy od ścigania w F1

Zdaniem Australijczyka powrót do Red Bulla był dla jego rodaka najlepszą dostępną opcją.
16.01.2310:40
Nataniel Piórkowski
581wyświetlenia


Były kierowca F1 - Mark Webber, popiera decyzję Daniela Ricciardo o rocznej przerwie od rywalizacji w Grand Prix.

Po przedwczesnym rozwiązaniu umowy z McLarenem, Ricciardo zdecydował się na powrót do Red Bulla - tym razem w charakterze kierowcy rezerwowego.

Australijczyk otwarcie przyznawał, że zmaga się z wypaleniem po ponad 200 startach i zamierza wykorzystać obecny rok do zyskania motywacji przed powrotem do ścigania w sezonie 2024.

W rozmowie ze Spedcafe, Webber powiedział: Używając słów samego Daniela, myślę, że potrzebuje przerwy. Musi zastanowić się nad tym, w jaki sposób odnaleźć motywację i rozbudzić w sobie energię. Myślę, że pojawia się ku temu dobra okazja, bo Daniel będzie mógł dokonać tego w środowisku, które zna od podszewki.

Daniel pasuje do marki Red Bulla. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Jest bardzo popularny na całym świecie, więc myślę, że ten rok przerwy może koniec końców wyjść mu na dobre. Ma szansę, aby spokojnie podjąć decyzję w sprawie tego, co zamierza robić w sezonie 2024.

Webber odpowiada za rozwój kariery Oscara Piastriego, który od tego roku zastąpi Ricciardo w McLarenie. Z tego powodu spekulowano, że relacje pomiędzy dawnym zawodnikiem F1 a kierowcą z Perth mogły wejść w fazę kryzysu.

Webber zaznacza jednak: W Singapurze odbyliśmy dobrą rozmowę na temat niektórych z tych spraw. Dobrze, że Daniel jest otwarty na możliwość pozostania na lekkim marginesie, aby móc zmierzyć poziom motywacji według własnego uznania.