Audi przejęło mniejszościowy pakiet udziałów w Grupie Saubera

Niemiecki producent zrealizował pierwszą część planu przed debiutem w F1 w 2026 roku.
30.01.2309:16
Nataniel Piórkowski
1992wyświetlenia


Audi formalnie nabyło mniejszościowy pakiet udziałów w Sauberze.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku niemiecki producent oficjalnie ogłosił chęć dołączenia do stawki Formuły 1 z fabrycznym zespołem. Dwa miesiące później poinformował z kolei, iż dokona tego w partnerstwie z Sauberem.

Zgodnie z porozumieniem osiągniętym z właścicielami ekipy, Audi zobowiązało się do zakupu bliżej nieokreślonej części udziałów w szwajcarskiej firmie.

Początkowo żadna ze stron nie ujawniła harmonogramu przejęcia stajni, jednak w poniedziałek Sauber wydał krótki komunikat, w którym ogłosił dokonanie transakcji.

Z przyjemnością ogłaszamy, że zgodnie z planami przedstawionymi w październiku ubiegłego roku, w styczniu 2023 Audi nabyło mniejszościowy pakiet udziałów w Grupie Saubera.

To istotny kamień milowy na drodze ku wejściu Audi do Formuły 1, zaplanowanemu na 2026 rok. Grupa Saubera będzie strategicznym partnerem niemieckiej marki - dodano w oświadczeniu.

Obecnie zespół z Hinwil rywalizuje w serii Grand Prix pod nazwą Alfy Romeo. Partnerstwo komercyjne z włoską marką dobiegnie jednak końca po zakończeniu nadchodzącego sezonu.