Bottas: Widzę siebie w Formule 1 jeszcze przez kolejne lata

Umowa Fina z Alfą Romeo ma wygasać po sezonie 2023.
10.02.2308:06
Mateusz Szymkiewicz
529wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas przyznał, że widzi siebie kontynuującego karierę w Formule 1 przez kolejne lata.

Fin przechodząc do Alfy Romeo na początku minionego roku podpisał wieloletnią umowę. Pierwsze plotki sugerowały, iż kierowca będzie reprezentował barwy stajni z Hinwil do końca 2024 roku, lecz jego porozumienie ma wygasać już po tych mistrzostwach.

Bottas w rozmowie tuż po prezentacji bolidu C43 przyznał, że jak najszybciej będzie chciał wyjaśnić swoją przyszłość w Alfie, czując motywację do dalszych startów w Formule 1. Nie mam wątpliwości, że przede mną jeszcze wiele lat w tym sporcie. Czuję się dobrze i jestem sprawny. Nie dostrzegam spadku poziomu osiągów od momentu, w którym pojawiłem się tu po raz pierwszy.

Dziesięciokrotny zwycięzca Grand Prix przyznał, że jego celem z Alfą Romeo na nadchodzący sezon jest poprawienie wyniku sprzed roku, którym było szóste miejsce w tabeli. Chcemy być wyżej niż w poprzednim sezonie, a także zamierzamy zwiększyć regularność. W zeszłym roku mieliśmy zbyt wiele wzlotów i upadków. W każdym sezonie uczysz się czegoś nowego i dzięki temu stajesz się lepszy oraz bardziej doświadczony.

Kiedy patrzę na moją aktualną jakość życia oraz szczęście, powiedziałbym, że odczuwam mniej stresu oraz presji. W zespole panuje zdecydowanie inna atmosfera. Oczywiście, byłoby miło móc walczyć o zwycięstwa i pracujemy już nad tym. Po cichu marzę o finiszu na podium. Zobaczymy czy uda nam się to osiągnąć - zakończył Bottas.