Alfa Romeo naraziła się na konsekwencje prawne w Szwajcarii

Transmisja prezentacji C43 w Hinwil zawierała zakazane w kraju logotypy Stake.
10.02.2307:35
Mateusz Szymkiewicz
838wyświetlenia


Gazeta Blick informuje, że Alfę Romeo mogą czekać konsekwencje prawne w Szwajcarii w związku z ekspozycją logotypów Stake podczas oficjalnej prezentacji bolidu C43.

Premiera tegorocznej konstrukcji zespołu miała miejsce w fabryce w Hinwil. Na oficjalnych nagraniach oraz zdjęciach C43 posiadało logotypy nowego tytularnego sponsora Stake, który jest kasynem internetowym opierającym się na kryptowalutach.

Zrozumiałe, iż nowy partner Alfy Romeo będzie mógł liczyć na ekspozycję tylko podczas pojedynczych Grand Prix, w których lokalne regulacje nie zabraniają promocji gier hazardowych.

Jednym z państw wykluczających Stake z rynku jest Szwajcaria, w której odbyła się prezentacja Alfy Romeo C43. Według ustaleń Blick, transmisja na antenie publicznego nadawcy SRF znalazła się pod lupą Federalnej Rady Gier (ESBK).

Jeżeli ESBK zainteresuje się sprawą i rozpocznie dochodzenie, wówczas zespół może ponieść konsekwencje - powiedział Ruedi Schneider, zastępca przewodniczącego Rady.

Sytuację uspokaja jednak rzecznik Sauber Motorsport, które zajmuje się obsługą zgłoszenia Alfy Romeo. Stake potwierdza, że Szwajcaria nie jest jego docelowym rynkiem działalności. Domena jest zablokowana w kraju i podjęto kroki, by klienci ze Szwajcarii nie mieli do niej dostępu. Jako zespół zawsze respektujemy lokalne prawa oraz przepisy FIA.

Docelowo logo Stake ma być zastępowane przez napis Kick, który promuje platformę streamingową należącą do tego samego właściciela.