Tost: Tsunoda musi wykonać w tym sezonie dużo lepszą pracę

Szef AlphaTauri oczekuje od Japończyka regularnych awansów do Q3 i zdobyczy punktowych.
13.02.2308:52
Mateusz Szymkiewicz
485wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef AlphaTauri - Franz Tost, przyznał, że oczekuje w tym roku od Yukiego Tsunody dużo lepszych występów.

Japończyk ma za sobą dwa lata startów w Formule 1, podczas których popełniał dużo błędów i został zdominowany przez Pierre'a Gasly. Aktualnie Tsunoda szykuje się do pierwszych mistrzostw w roli lidera stajni z Faenzy, mając za partnera debiutanta Nycka de Vriesa.

W ubiegłym roku Yuki miał spore problemy z samochodem - powiedział Franz Tost, szef AlphaTauri. W tym sezonie spodziewam się, że będziemy mieli konkurencyjną maszynę. Jego celem muszą być regularne awanse do Q3 oraz finisze wyścigów w punktach. To bardzo utalentowany kierowca i ma już bogate doświadczenie z dwóch sezonów startów w Formule 1. Z tego powodu oczekuję, by zdobył znacznie więcej punktów niż przed rokiem.

Nyck [de Vries] ma wielkie doświadczenie z innych serii, w których wygrywał wyścigi i zdobywał tytuły. Mam przekonanie, że bardzo szybko będzie zdolny do osiągania mocnych rezultatów. Pod względem technicznym mówimy o utalentowanym zawodniku. Już podczas testów w Abu Zabi był w stanie przekazać naszym inżynierom dobre wskazówki. Moim zdaniem od razu znajdzie nić porozumienia z naszym bolidem. Doskonale rozumie wyzwania, jakie stawia przed kierowcą Formuła 1. To jeden z tych zawodników, którzy potrafią szybko się dostosować.

Yuki Tsunoda zapytany o swoje osobiste cele na sezon 2023, odpowiedział: Moim głównym zadaniem jest utrzymanie regularnej formy w wyścigach. Chcę zdobywać punkty przy każdej możliwej okazji. Poza tym chcę bardziej kontrolować swoje emocje. Zamierzam zaprezentować najlepsze osiągi regularnie wchodząc do Q3 czy finiszując w TOP10. W tej chwili jestem na zupełnie innym poziomie, choć zatrzymałem najlepsze aspekty z debiutanckiego sezonu. Mam większą kontrolę nad bolidem i odgrywam większą rolę w jego rozwoju.