Schumacher: Mam już pierwsze propozycje na sezon 2024

Niemiec jest zdeterminowany, by wrócić w kolejnym roku do stawki F1.
20.02.2307:18
Mateusz Szymkiewicz
1278wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mick Schumacher potwierdził, że ma już za sobą pierwsze rozmowy w sprawie powrotu do startów w Formule 1 od sezonu 2024.

Niemiec w latach 2021-2022 reprezentował barwy Haasa, jednakże stracił swoje miejsce na rzecz rodaka Nico Hulkenberga. Stajnia z Kannapolis zdecydowała się na roszadę wielokrotnie wyrażając rozczarowanie licznymi incydentami 23-latka oraz nierówną formą na tle partnera.

W tym roku Schumacher będzie pełnił obowiązki trzeciego kierowcy Mercedesa. Niemiec potwierdza jednak, iż już pracuje nad powrotem do stawki Formuły 1, otrzymując pierwsze zapytania od zespołów.

Być może nie jest to ruch, którego chciałem. Traktuję to jednak jako kolejną szansę na poprawę. Moim celem jest pozostanie w Formule 1. Nie mam żadnej gwarancji, ale czuję się komfortowo z myślą, iż mogę wiele wycisnąć z tego roku. Z pewnością będę miał jakieś okazje. Kilka osób już wyraziło wstępne zainteresowanie w trakcie zimy. Coś się dzieje. Zobaczymy jak sytuacja rozwinie się w kolejnych tygodniach i miesiącach.

Czuję się bardzo szczęśliwy w Mercedesie, ale moim celem są ponowne starty w Formule 1. Przekonamy się jak będzie wyglądał ten rok i jakie będę miał możliwości. Będę obecny podczas każdego weekendu i zamierzam do nich podchodzić tak, jakbym miał zasiąść w bolidzie - powiedział Mick Schumacher dla gazety Bild.