Nick Chester dołączy do Andrettiego jako dyrektor techniczny

Amerykanin mimo braku oficjalnego miejsca w stawce F1 kontynuuje budowę zespołu.
13.03.2317:48
Mateusz Szymkiewicz
1363wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że Nick Chester dołączy do zespołu Andrettiego, który ubiega się o miejsce w stawce Formuły 1.

Projekt Michaela Andrettiego oficjalnie przystąpił do naboru na jedenaste zgłoszenie. Mimo sprzeciwu aktualnych uczestników, 60-latek jest faworytem do uzyskania miejsca na starcie wyścigów Formuły 1.

Ekipa Andrettiego pozyskała wsparcie Cadillaca będącego własnością General Motors, natomiast dostawcą układów napędowych do bolidów amerykańskiej stajni ma być Renault. Według doniesień sprzed miesięcy oraz niedawnych deklaracji Laurenta Rossiego, francuski producent dysponuje już wstępnym porozumieniem z 60-latkiem.

Z kolei jak teraz podaje Autosport, Andretti podjął kolejne kroki ku zbudowaniu zespołu Formuły 1. Amerykanin miał zatrudnić na stanowisku dyrektora technicznego Nicka Chestera, który w latach 2013-2019 stał na czele zespołu inżynierów w ekipie Lotus/Renault. Po rozstaniu ze stajnią z Enstone, Brytyjczyk zdecydował się na przejście do Formuły E, gdzie pracował dla Mercedesa i McLarena.

Amerykańska stajnia poproszona o potwierdzenie angażu Chestera odmówiła komentarza. Zrozumiałe jednak, iż tymczasową bazą Andrettiego w Europie jest fabryka jego zespołu Formuły E w brytyjskim Banbury, gdzie trwa rekrutacja na stanowiska niższego szczebla.