Andretti zatrudnił Pata Symondsa w roli konsultanta technicznego

Inżynier spędził ostatnie lata na stanowisku dyrektora technicznego F1 z ramienia FOM.
21.05.2418:31
Mateusz Szymkiewicz
728wyświetlenia
Embed from Getty Images

Andretti potwierdził zatrudnienie Pata Symondsa w roli konsultanta technicznego, kontynuując przygotowania do debiutu w Formule 1 od sezonu 2026.

Amerykańska ekipa mimo odrzucenia zgłoszenia przez właściciela praw komercyjnych, nadal prowadzi inwestycje ukierunkowane na wejście do stawki F1 jako jedenasty zespół. W ostatnich miesiącach Andretti zainaugurował swoją europejską bazę w brytyjskim Silverstone, natomiast teraz ogłosił wzmocnienie pionu technicznego.

W roli konsultanta został zatrudniony Pat Symonds, który był wieloletnim dyrektorem technicznym Benettona, Renault oraz Williamsa. Brytyjczyk ostatnie lata spędził na pracy dla Formuły 1, odpowiadając za kształt przepisów na sezon 2022 oraz 2026. Po ukończeniu ostatniego z zestawów regulacji, Symonds zdecydował się ustąpić ze swojej roli i rozpoczął obowiązkowy urlop.

Docelowo 70-latek będzie współpracował z Nickiem Chesterem, który pełni funkcję dyrektora technicznego ekipy Andretti. Codziennym miejscem pracy Symondsa będzie baza ekipy w Silverstone.

Nie możemy być bardziej podekscytowani powitaniem Pata w rodzinie Andretti - powiedział Michael Andretti, założyciel oraz szef zespołu. Dogłębna wiedza Pata na temat aerodynamiki, dynamiki oraz jednostek napędowych będzie kluczowa w dalszym budowaniu konkurencyjnego zespołu. Uważam, że jego wiedza specjalistyczna odegrała kluczową rolę w kształtowaniu narracji Formuły 1, a jego wotum zaufania, jakie udzielił nam wkraczając w nasze szeregi, mówi wiele. Jestem naprawdę zadowolony z tego kolejnego kroku, ponieważ nasza praca postępuje w szybkim tempie.