Alonso: To były moje najlepsze kwalifikacje w tym sezonie

Hiszpan jest zadowolony z wyniku czasówki pomimo przegranej z kierowcami Mercedesa.
01.04.2315:42
Maciej Wróbel
779wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso opisał kwalifikacje w Albert Park jako najlepsze w tym sezonie w swoim wykonaniu, nawet pomimo uplasowania się za duetem Mercedesa.

Po odpadnięciu Sergio Pereza już na etapie Q1 Fernando Alonso stał się głównym faworytem do zajęcia miejsca u boku Maksa Verstappena w pierwszej linii na starcie jutrzejszego wyścigu w Australii. Ostatecznie kierowca Astona musiał się pogodzić z zajęciem czwartego miejsca, po minimalnej przegranej z duetem Mercedesa - George'em Russellem i Lewisem Hamiltonem.

Pomimo niespodziewanej porażki z kierowcami ekipy z Brackley Alonso uważa dzisiejszą czasówkę za swoją jak dotąd najlepszą w sezonie 2023. Hiszpan tłumaczy to najmniejszą w tym sezonie stratą do zdobywcy pole position. Pod względem osiągów to zapewne moja najlepsza z trzech dotychczasowych sesji kwalifikacyjnych - powiedział Alonso w rozmowie z Autosportem.

Byliśmy dziś najbliżej pole position w tym sezonie, więc czuję się szybki, a samochód jest łatwy w prowadzeniu i to mnie cieszy.

W Bahrajnie Alonso wywalczył piąte pole startowe ze stratą sześciu dziesiątych sekundy do Verstappena. W Dżuddzie kierowca Astona stracił do pierwszego Sergio Pereza 0,465 sekundy, podczas gdy w Australii stracił już 0,407 sekundy do Verstappena.

Dwukrotny mistrz świata przyznaje, że jego celem jest drugie miejsce w wyścigu, jednocześnie nastawiając się na trudną walkę z Russellem i Hamiltonem. Zobaczymy jutro, czego jesteśmy w stanie dokonać. Mercedesy były bardzo szybkie w Q3 i wykonały lepszą pracę. Zobaczymy jutro, czy uda się nam rzucić im wyzwanie.

Mieli w Dżuddzie bardzo podobne tempo w porównaniu ze mną, więc jeśli startują z przodu, to wydaje mi się, że może być bardzo trudno ich wyprzedzić. Myślę, że jutro ścigamy się z Red Bullem, Mercedesem i prawdopodobnie także z Ferrari - są lepsi w tych chłodniejszych warunkach, więc szykuje się interesujący wyścig - dodał zawodnik z Oviedo.