Stuck: Schumacher nie nawiązałby do osiągów Hulkenberga

Premiery oczekuje książka Steinera, która krytycznie odnosi się do występów młodego Niemca.
12.04.2318:15
Mateusz Szymkiewicz
1071wyświetlenia
Embed from Getty Images

Hans-Joachim Stuck uważa, że Haas zatrzymując Micka Schumachera nie mógłby liczyć na poziom osiągów, który w tym roku prezentuje jego następca Nico Hulkenberg.

Stajnia z Kannapolis podjęła kontrowersyjną decyzję przed startem tegorocznych mistrzostw. Ze swoją posadą pożegnał się 24-letni Mick Schumacher, który został zastąpiony przez doświadczonego Hulkenberga pozbawionego stałego miejsca w Formule 1 od trzech lat.

Mimo to 35-latek za każdym razem kwalifikował się przed Kevinem Magnussenem, a w Australii uplasował się na siódmym miejscu, gdzie zgarnął pierwsze punkty w sezonie. Zdaniem byłego kierowcy F1 - Hansa-Joachima Stucka, Haas ostatecznie podjął dobrą decyzję zwalniając Schumachera.

Jego osiągi nie są dla mnie zaskoczeniem. Wykonuje sensacyjnie dobrą robotę. Szczerze mówiąc nie mam przekonania, czy Mick byłby w stanie prezentować się tak jak w tej chwili Nico. Z jednej strony procentuje jego doświadczenie oraz wiedza w jaki sposób rozwijać samochód. To coś, co przede wszystkim musi nabyć Schumacher - powiedział Stuck w rozmowie z Eurosportem.

W najbliższych dniach premierę będzie miała książka szefa Haasa - Gunthera Steinera, zatytułowana „Surviving to drive”. Z opublikowanych fragmentów dowiadujemy się, iż straty poniesione przez amerykańską ekipę po wypadkach Schumachera wyniosły łącznie dwa miliony dolarów.

Nie mogę pozwolić sobie na kierowcę, który nie wie jak bezpiecznie prowadzić samochód przy niskich prędkościach. To niedorzeczne. Jak wiele osób byłbym w stanie zatrudnić za 700 tysięcy dolarów? - stwierdził Steiner, odnosząc się do incydentu Niemca z końcówki treningu do Grand Prix Japonii 2022.