Vasseur: Nie zamierzam kwestionować motywacji Leclerca

Szef Ferrari przyznał, że byłby rozczarowany, gdyby kierowca akceptował obecną sytuację.
11.04.2319:31
Mateusz Szymkiewicz
1056wyświetlenia
Embed from Getty Images

Frederic Vasseur przyznał, że nie ma wątpliwości co do motywacji Charlesa Leclerca w sezonie 2023.

Monakijczyk zaliczył najgorszy start mistrzostw od momentu dołączenia do Ferrari. Po trzech eliminacjach kierowca ma w dorobku zaledwie sześć punktów, dwóch wyścigów nie kończąc po awariach oraz incydentach. Z kolei w Arabii Saudyjskiej w jego bolidzie znalazł się element jednostki napędowej pochodzący z nadprogramowej puli, co wiązało się z karą cofnięcia na starcie.

Nowy szef stajni z Maranello - Frederic Vasseur, przyznał, że frustracja Leclerca jest dla niego w pełni zrozumiała i byłby rozczarowany, gdyby jego kierowca czuł się pogodzony z losem. Absolutnie nie mam wątpliwości co do motywacji Charlesa. Na pewno początek sezonu nie jest idealny. Odpadliśmy w Bahrajnie i w Melbourne, a w Dżuddzie miał karę. To nie było w planach. Mimo to wciąż jest zmotywowany. Mam dobre relacje z Charlesem i to nie wpływa na jego nastrój.

Mimo to gdy rozpoczynasz rozmowy z Charlesem lub Carlosem [Sainzem] trzydzieści sekund po wyścigu, z pewnością nie mają powodów do zadowolenia. Byłbym bardzo sfrustrowany, gdyby byli zrelaksowani i zadowoleni z sytuacji. Najważniejsze jest dla mnie utrzymywanie motywacji wszystkich, naciskanie w tę samą stronę i wspieranie zespołu. Na pewno wyniki nie są takie, jak oczekiwano. Ale wszyscy mamy tego świadomość - powiedział Francuz.