Audi planuje testy kompletnej jednostki pod koniec 2023 roku

Póki co niemiecki producent sprawdzał na hamowni tylko silnik spalinowy.
18.04.2318:31
Mateusz Szymkiewicz
794wyświetlenia


Dyrektor techniczny Audi - Oliver Hoffmann, potwierdził, że pod koniec 2023 roku planowane są testy kompletnej jednostki napędowej.

Niemiecki koncern zadebiutuje w Formule 1 w sezonie 2026 jako producent silnika oraz fabryczny zespół na bazie Saubera. Zrozumiałe, iż w nowopowstałej bazie w Neuburgu trwają szeroko zakrojone prace nad projektem, a także rekrutacja.

Podczas Auto Shanghai Motor Show przedstawiciele Audi zadeklarowali, iż do końca 2023 roku chcą mieć ponad trzystu pracowników zaangażowanych w projekt jednostki napędowej. W tym samym czasie na hamowani mają rozpocząć się testy kompletnego pakietu, czyli silnika spalinowego oraz generatora energii kinetycznej. Zrozumiałe, iż póki co sprawdzany jest sam motor, który miał doczekać się pierwszej próby pod koniec minionego roku.

Pełny układ napędowy składający się z silnika spalinowego, elektrycznego, baterii oraz elektroniki sterującej ma zostać sprawdzony przed końcem 2023 roku i będzie stanowił podstawę dla przyszłego konceptu - brzmi stanowisko Audi.

Z kolei Oliver Hoffmann, który pełni funkcję szefa technicznego Audi, dodał: Nasz projekt związany z Formułą 1 nabrał wielkiego rozpędu w ostatnich miesiącach. Jesteśmy w trakcie rozwoju konceptu jednostki, który będzie fundamentem dla pakietu wykorzystywanego w 2026 roku. Przywiązujemy dużą uwagę do szczegółów, jak materiały, technologia produkcji, a także sposób zarządzania energią. Wydajność jest kluczowa do odniesienia sukcesu w Formule 1.