Ferrari rozczarowane werdyktem FIA

Zespół utrzymuje, że przedstawione dowody uzasadniały ponowną analizę incydentu Sainza.
18.04.2315:01
Nataniel Piórkowski
650wyświetlenia


Ferrari z rozczarowaniem przyjęło decyzję o odmowie wszczęcia ponownego dochodzenia w sprawie kary nałożonej w Melbourne na Carlosa Sainza.

Niedługo po odmowie ze strony FIA, zespół opublikował komunikat prasowy, w którym podkreślił, że jego zdaniem dowody przedstawione sędziom spełniały warunki określone w przepisach dotyczących prawa do rewizji.

W opinii sędziów materiały z telemetrii oraz wypowiedzi Sainza a tak że innych kierowców, nie mogły zostać uznane za nowe i istotne elementy w sprawie.

Przyjmujemy decyzję FIA o odmowie prawa do powtórnego zbadania sprawy związanej z karą nałożoną na Carlosa Sainza podczas Grand Prix Australii - stwierdziło Ferrari.

Naturalnie jesteśmy rozczarowani i uważamy, że przedstawiliśmy FIA odpowiednie, istotne dowody, uzasadniające ponowną ocenę decyzji - zwłaszcza w kontekście szczególnych okoliczności oraz wielu incydentów, które miały miejsce podczas ostatniego restartu.

Szanujemy jednak cały proces oraz decyzję FIA. Zamierzamy teraz przeprowadzić szersze konsultacje z FIA, F1 i wszystkimi zespołami, mając na celu osiągnięcie dalszej poprawy w zakresie przestrzegania przepisów oraz zapewnienia najwyższego poziomu sprawiedliwości i konsekwentności, na jaki zasługuje nasz sport.