Szwarcman: Formuła 1 pozostaje moim priorytetem

Kierowca rezerwowy Ferrari wziął ostatnio udział w testach Formuły E w Berlinie.
26.04.2311:41
Maciej Wróbel
393wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kierowca testowy Ferrari, Robert Szwarcman, utrzymuje, że jego najwyższym priorytetem pozostaje znalezienie posady kierowcy wyścigowego w F1.

Urodzony w Tel Awiwie zawodnik od momentu wywalczenia wicemistrzostwa Formuły 2 w sezonie 2021 pozostaje jedynie rezerwowym kierowcą Ferrari i jak dotąd nie znalazł posady kierowcy wyścigowego w żadnej serii.

W poniedziałek Szwarcman zasiadł natomiast za kierownicą bolidu Formuły E zespołu DS Penske podczas testu debiutantów w Berlinie. Junior Ferrari uzyskał piąty rezultat dnia, przegrywając o 0,4 sekundy z najszybszym na torze Felipe Drugovichem.

Pomimo udziału w teście organizowanym przez FE junior Ferrari utrzymuje, iż jego głównym celem pozostają starty w Formule 1. Moim najwyższym priorytetem jest znalezienie posady w F1 - powiedział 23-latek w rozmowie ze sports.ru. Na tę chwilę, na tyle ile jest to możliwe, koncentruję się na swojej pracy kierowcy rezerwowego.

W tym samym czasie przygotowuję się na wyścigi długodystansowe, ponieważ innym moim marzeniem jest jazda hypercarem. Jeśli jednak otrzymam wiadomość o miejscu dla mnie w F1, będę gotowy - dodał Szwarcman.

W testach FE w Berlinie wziął udział także Daniił Kwiat, który w tym sezonie będzie się ścigał - z włoską licencją - za kierownicą Lamborghini w WEC.Tak, Formuła E to zdecydowanie ciekawa opcja na przyszłość - powiedział były kierowca Red Bulla po zakończeniu testów. Oczywiście teraz jestem już kierowcą Lamborghini, ale generalnie jesteśmy otwarci na starty w dwóch seriach.